Tenisový turnaj Orel Challenger 2018 - SUMMER

08.09.2018 10:08

První zářijový den, v sobotu 1.9.2018, se na antukových kurtech Orelského stadionu konal již druhý ročník tenisového turnaje čtyřher, Orel Challenger 2018 - SUMMER. Turnaj stejně jako v březnu zahájil starosta Orla Ing. Štěpán Janík.

Turnaje se zúčastnilo celkem 8 hráčů, rozdělení byli do dvou výkonnostních skupin. Ve skupině A svedli souboje mezi sebou Karolína Chromá, Adam Blaha, Jožka Mikláš a jeden z vítězů minulého ročníku - Šimon Bartoš. Skupinu B obsadili Karolína Mitanová, Monika Mihlová, Adam Tarabus a Matěj Bartončík. Z každé skupiny postupovali 2 nejlepší do velkého finále, zbylí 4 hráči si mezi sebou zahráli o celkové 3. a 4. místo, tzv.: finále útěchy. Skupinu A ovládla s jasným skóre 3:0 Karolína Chromá, skupinu B vyhrál Adam Tarabus.

Bohužel počasí v sobotu moc nepřálo, tak se stihla odehrát alespoň skupina. Finále byla tedy přeložena na neděli. Nedělní neúčast jednoho z párů ve finále útěchy rozdala karty, že na 4. místě skončila dvojice Mikláš/Mihlová. Třetí příčku obsadila dvojice Bartoš/Bartončík.

Ve velkém finále svedli krásnou, tří-setovou bitvu páry Chromá/Mitanová proti Blaha/Tarabus. Z velmi těsného vítězství 6:3, 1:6, 7:6 se nakonec radovali oba Adamové, jež v minulém/prvním ročníku turnaje prohráli právě těsně ve finále. Karolíny tedy obsadily druhé místo.

První tři páry byly odměněny originálními medailemi s potiskem, vítězové si odnesli putovní pohár Orel Challenger.

Na závěr proběhlo hlasování o nejlepšího hráče turnaje. Tím se stala Karolína Chromá a byla odměněna pohárem.

Speciální poděkování patří vedení Orla, jež nám umožnil realizovat tento turnaj. Dík patří taky paní Mihlové za občerstvení pro naše hráče a panu Mikláši za fotodokumentaci, jež je k dispozici v rubrice Fotogalerie.

Gratulace vítězům a čest poraženým. Věřím, že v zimě proběhne další, již třetí ročník tohoto turnaje.

Organizátor turnaje

Rostislav Mihel

Z každé skupiny postupovali 2 nejlepší do velkého finále, zbylí 4 hráči si mezi sebou zahráli o celkové 3. a 4. místo, tzv.: finále útěchy.